Wyszukaj produkty, dolegliwość lub użytkowników

Sposoby na suchą skórę dłoni

Sucha skóra na dłoniach doskwiera nam przede wszystkim zimą, kiedy jest stale narażona na szkodliwe działanie mrozu i wiatru. Tego rodzaju dolegliwość może być również wywołana przez stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji...


Zastosowanie naturalnych olejków w kosmetyce

Charakterystyka naturalnych olejków kosmetycznychOlejki, które stosuje się w kosmetyce, to najczęściej olejki eteryczne. Powstają z substancji roślinnych w procesie destylacji parą wodną. Aby wytworzyć olejek eteryczny można użyć praktycznie...


Kosmetyki wegańskie - wady i zalety

Kosmetyki wegańskie zdobywają popularność na całym świecie. Nowa tendencja, promująca świadomą pielęgnację oraz racjonalną konsumpcję powoli dociera również do Polski, zdobywając liczne uznanie wśród klientów. Jaki fenomen tkwi w...
Pielęgnacja dłoni kosmetyki, sposoby pielęgnacji i ochrony skóry dłoni

Problemy suchych rąk

Dłonie są tymi częściami ciała, które niestety najbardziej są narażone na różnorakie zniszczenia. Wiedząc, ile razy dziennie ręce myte są w gorącej, twardej wodzie, przy jednoczesnym używaniu detergentów. Na uwadze warto też mieć to, że za każdym razem, gdy dłonie mają kontakt z wodą oraz chemicznymi środkami czystości, także zwykłym mydłem, skóra w tym rejonie bardzo się wysusza. Możliwe, że nawet kilkanaście razy dziennie, nieświadomie ze skóry zmywasz lipidy, które wchodzą w jej naturalny skład niezbędnej warstwy ochronnej. Tego efektem niestety jest popękana oraz ściągnięta sucha skóra dłoni.

Przyczyny suchej skóry dłoni

Najpopularniejszą przyczyną suchych dłoni bywają dermatozy, czyli choroby skóry. Jednak także równie często przesuszanie tych części to efekt oddziaływania niektórych czynników, takich jak nadmierne promieniowanie UV, czy mróz. Dłonie są wtedy szorstkie, widocznie zaczerwienione oraz nierzadko pieką.

Zjawisko suchych i szorstkich dłoni występuje również u osób w pełni zdrowych narażonych na działanie przeróżnych czynników. Najczęściej za suche ręce odpowiadają czynniki zewnętrzne, takie jak zaniedbania pielęgnacyjne, czy stosowanie preparatów nieprzeznaczonych do rąk, ale są to też długie i gorące kąpiele, które prowadzą przede wszystkim do wypłukania ze skóry niezbędnych tłuszczów wchodzących w jej naturalny płaszcz ochronny.

Niekorzystne warunki atmosferyczne, a co za tym idzie niskie zimowe temperatury, wysokie działanie promieniowania UV, jak i porywisty wiatr, także nie są mile widziane, a tym bardziej detergenty, których stosowanie może doprowadzić do nasileń w procesie złuszczenia się skóry. Wykonywany zawód też ma niemałe znaczenie, ponieważ częsty kontakt z alergenami i substancjami nawet mało toksycznymi często prowadzi do suchej i pękającej skóry.

Domowe sposoby na suche dłonie

Jednym z domowych sposobów nawilżenia dłoni jest peeling gruboziarnisty, który najczęściej wykonany jest z cukru lub kawy z dodatkiem kremu o właściwościach intensywnie nawilżających. Jednak sposobów jest o wiele więcej.

Kąpiele w siemieniu lnianym

Siemię lniane to bardzo ważny surowiec o właściwościach leczniczy, przy czym zawierający aż do 40% oleju tłustego, 25% białka, a poza tym także śluz i lecytynę. Ów zabieg bogaty jest w witaminy A i E, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz cynk.

Kompres

Spierzchnięte, popękane dłonie warto posmarować naprawdę grubą warstwą tłustego odżywczego kremu, aby w następnych krokach nałożyć na nie bawełniane rękawiczki, które można kupić w praktycznie każdym sklepie kosmetycznym. Zabieg ten powinno się wykonać na noc, żeby już rano cieszyć się gładkimi i dostatecznie odżywionymi dłońmi.

Maseczka z twarogu i żółtka

Surowe żółtko należy rozetrzeć z kilkoma kroplami oliwy. Na sam koniec do tak przygotowanej masy warto dodać 2 łyżeczki naturalnego twarożku, po czym papkę rozsmarować na dłoniach i zmyć po 15 minutach.

Ziemniaczany okład

Dwa, najlepiej duże ziemniaki ugotować w mundurkach, po czym je obrać i rozgnieść, jednocześnie dodając żółtko razem z dwoma łyżkami ciepłego mleka. Taki kompres pielęgnujący nanosi się na dłonie i przykrywa wilgotną gazą. Okładu nie zostawia się na skórze długo, ponieważ już po 15 minutach trzeba zmyć go letnią wodą.

Kremy do rąk

Kremy dostępne są w każdej drogerii, czy aptece, a także w naprawdę dużej ilości supermarketów. Półki uginają się od kolorowych tubek o pachnących zawartościach oraz innych naturalnych kosmetyków, które wg producentów są gwarantem pełnej skuteczność. Jednak czy kremy faktycznie odżywiają i nawilżają skórę dłoni? Jest to oczywiście kwestia składu, który znajduje się na opakowaniu.

Krem do rąk powinien przede wszystkim zawierać składniki pielęgnujące i nawilżające, a najlepszymi w tej sprawie są olejki, takie jak masło Shea, masło kakaowe, olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, a także oleje z awokado, z pestek malin, czy też olej arganowy. Wymienione wyżej składniki zalicza się do grup emolientów. To one gwarantują pożądane efekty, ale tylko wtedy, gdy stosuje się je z humektami. Humektamy to substancje wiążące wodę, a należy do nich aloes, kwas hialuronowy i gliceryna. Warto więc zwrócić uwagę na obecność wyżej wymienionych składników w przyszłym kremie.

Inne produkty, które można znaleźć w drogerii i aptece

Poza wszelakimi kremami do rąk, w drogeriach oraz aptekach można dostrzec specjalne rękawiczki, które zazwyczaj nasączone są wysoce leczniczym płynem zawierającym niezwykłą ilość składników odżywczych, które są wręcz niezbędne podczas walki z przesuszoną skórą. Ów rękawiczki działają w bardzo prosty sposób. Zaraz po nałożeniu ich na dłonie zaczyna się magia, ponieważ w ich wnętrzu podnosi się temperatura. Sprzyja ona dogłębnemu wnikaniu odżywczych składników aktywnych. Przy czym warto pamiętać, iż nie powinny być one używane przez osoby, które zmagają się z irytującą nadwrażliwością na wszelakie substancje chemiczne.

W drogeriach i aptekach można też kupić specjalną parafinę, którą stosuje się na dłonie w domu. Parafinę należy podgrzać zgodnie z dodaną do kosmetyku instrukcją. Następnie po takim oczyszczeniu skóry, dłonie trzeba zanurzyć bezpośrednio w rozgrzanej parafinie na okres jednej minuty. Po takim zabiegu nakłada się rękawiczki wykonane z folii, żeby następnie ubrać ciepłe rękawice frotte. Parafinę postawiamy tak na ok. 10-20 minut. Na samym końcu wmasowujemy w skórę dłoni krem odżywczy, który także działa cuda.

Zabiegi kosmetyczne na dłonie

Dłonie warto regularnie nawilżać. W ciągu dnia należy nie ograniczać stosowania różnych kremów nawilżających czy też regenerujących. Jeśli chodzi o noc, wtedy warto zaznajomić się z kremem odżywczym, czy też tłustym. Gdy poziom nawilżenia sięgnie odpowiedniego poziomu, niekorzystne warunki atmosferyczne nie będą już tak uciążliwe, jak wcześniej miało to miejsce.

Oxybrazja to zabieg kosmetyczny, podczas którego wykorzystywana jest mieszanina sprężonego powietrza z dodatkiem soli fizjologicznej rozpylana przy pomocy specjalistycznej dyszy trwającej pod ciśnieniem. Po ów zabiegu następuje końcowe oczyszczenie z jednoczesnym nawilżeniem skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawieniem kolorytu skóry i rozjaśnienie irytujących przebarwień skóry na dłoniach.

Warto także wspomnieć o urządzeniach do mezoterapii bezigłowej, które wykorzystują zjawisko elektroporacji, które ma miejsce w błonach komórkowych, jak i w warstwie rogowej skóry, dające przyzwolenie na wprowadzanie aktywnych preparatów bez zbędnego użycia igieł. W samej błonie komórkowej w wyniku krótkich pól elektrycznych ujawniają się pory, przy jednoczesnym odtworzeniu się kanałów białkowych. Dzięki temu pełne sto procent w pełni aktywnych substancji, które wykorzystywane są do zabiegu, zostaje wprowadzone w najgłębsze zakamarki skóry, czego efektem jest napięcie i pełne nawilżenie.