Wyszukaj produkty, dolegliwość lub użytkowników

Jak przyspieszyć porost włosów?

Każda dziewczyna marzy o długich, pięknych i gęstych włosach.  Niestety bardzo często włosy nie chcą rosnąć, łamią się i wykruszają. Są  jednak skuteczne preparaty, jak również i domowe skuteczne sposoby,  które z pewnością...


Jak zagęścić włosy?

Bujne i lśniące włosy dodają nam atrakcyjności. Niestety, nie każdy może poszczycić się gęstymi kosmykami. Jeżeli mamy problem z nadmierną ich utratą, dobrze byłoby poznać sposoby, które pomogą nam zagęścić włosy. Okazuje się, że jest ich całkiem...


Jak dbać o włosy domowymi sposobami?

Jeśli nasze włosy straciły swój dawny blask, nadmiernie się przetłuszczają, źle wyglądają, są zniszczone, rozdwajają się i łamią to czas najwyższy pomyśleć o właściwej ich pielęgnacji. Warto z pewnością zastosować w tej kwestii domowe sposoby,...


Wpływ wody na nasz wyglą i zdrowie

Objawy odwodnienia lub niewystarczającej ilości wody w organizmie są bardzo wyraźne: bóle głowy, złe samopoczucie, zmęczenie. Wpływa to również na stan skóry i włosów. Na wadze może przybyć dodatkowych kilogramów i pojawia...


Czym i jak zmyć farbę do włosów ze skóry?

Domowe farbowanie włosów stanowi doskonałą alternatywę od odwiedzin w salonie fryzjerskim z kilku powodów. Po pierwsze, możesz wykonać je kiedy masz na to ochotę a po drugie - samodzielny zakup produktu oraz koloryzacja włosów jest...


Zastosowanie naturalnych olejków w kosmetyce

Charakterystyka naturalnych olejków kosmetycznychOlejki, które stosuje się w kosmetyce, to najczęściej olejki eteryczne. Powstają z substancji roślinnych w procesie destylacji parą wodną. Aby wytworzyć olejek eteryczny można użyć praktycznie...


Kosmetyki wegańskie - wady i zalety

Kosmetyki wegańskie zdobywają popularność na całym świecie. Nowa tendencja, promująca świadomą pielęgnację oraz racjonalną konsumpcję powoli dociera również do Polski, zdobywając liczne uznanie wśród klientów. Jaki fenomen tkwi w...
Jak pielęgnować włosy? Porady o włosach.

Włosy to jeden z najważniejszych elementów zwracających uwagę w wyglądzie każdej kobiety. Zadbane i zdrowo wyglądające włosy są niezaprzeczalną ozdobą, niezależnie od ich długości oraz koloru. Pielęgnacja włosów nie powinna jednak ograniczać się wyłącznie do stosowania pierwszego lepszego szamponu, który nie będzie w stanie zapewnić oczekiwanych rezultatów.

Rutyna pielęgnacyjna

Stworzenie codziennej rutyny pielęgnacyjnej i konkretnego planu to klucz do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów. Każdy etap pielęgnacji włosów wymaga odpowiedniego podejścia i prawidłowej częstotliwości. Mycie włosów powinno odbywać się za każdym razem, kiedy stają się one przetłuszczone lub mocno zabrudzone.

Po każdym myciu włosów i skóry głowy, należy stosować kosmetyki odżywiające oraz nawilżające, które dostarczą składniki odżywcze i zwiążą wodę wewnątrz włosa, a następnie domkną łuski, dzięki czemu włosy będą miękkie, puszyste i błyszczące. Rutyna pielęgnacyjna powinna także zakładać inne działania mające na celu poprawę stanu i wyglądu włosów, jak na przykład stosowanie olejków naturalnych raz lub dwa w ciągu tygodnia.

Rutyna pielęgnacyjna nie powinna być identyczna każdego dnia, dlatego świadome tworzenie planu pielęgnacji wymaga zapoznania się nieco dokładniej z tematami pielęgnacyjnymi. Wprowadzając bardziej świadome nawyki do codziennej pielęgnacji włosów należy stawiać na kosmetyki naturalne o najlepszych składach, dzięki którym efekty pojawią się bardzo szybko.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów jakie wybierać?

Pielęgnacja włosów nie może obejść się bez kosmetyków. Produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów powinny być dopasowane do ich potrzeb, tak aby mogły skutecznie zadziałać. Będąc posiadaczką włosów przetłuszczających się, nie należy stosować zbyt obciążających produktów. Natomiast włosy spuszone i suche nie polubią się ze zbyt lekkimi formułami.

Kosmetyki naturalne, które zawierają skuteczne składniki pochodzące z natury to najrozsądniejszy wybór, choć także powinien być on podyktowany potrzebami włosów. Kosmetyki ekologiczne i cruelty-free to coraz chętniej wybierane produkty, ponieważ oprócz dbałości o stan i wygląd włosów, ważna jest także ekologia. Kosmetyki cruelty-free zyskują na popularnością i zwracają uwagę na produkcję, która odbywać się może w bardzo różnorodnych warunkach. Mając do wyboru produkty o podobnym działaniu, w których jedna seria została wyprodukowana bez przeprowadzania jakichkolwiek badań na zwierzętach, warto dokonać świadomego wyboru w zgodzie z własnym sumieniem.

Naturalne sposoby na pielęgnację włosów czy warto korzystać z naturalnych kosmetyków do włosów?

Oprócz konwencjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów dostępnych w każdym sklepie, uwagę warto zwrócić na wszelkiego rodzaju naturalne sposoby dbania o włosy. Szczególną popularność zyskują w ostatnich latach naturalne olejki, które stosowane regularnie świetnie wpływaja na kondycję włosów.

Naturalne olejki najlepiej sprawdzają się do tak zwanego olejowania włosów lub zabezpieczania ich po umyciu i wystylizowaniu. Naturalne olejki należą do grupy emolientów, czyli przede wszystkim zamykają łuski włosa i sprawiają, że staje się on gładki i lśniący.

Olejowanie włosów za pomocą naturalnych olejków powinno odbywać się przed myciem i trwać przynajmniej kilkadziesiąt minut. Natomiast olejku do zabezpieczania końcówek wystarczy kilka kropli wtartych we włosy tuż po myciu. Do naturalnych sposobów pielęgnacji włosów należy zaliczyć także wszelkie maski i odżywki wykonane z produktów spożywczych dostępnych w każdej kuchni, które odpowiednio dopasowane do typu włosów, mogą przynieść ciekawe rezultaty.

Nawilżanie włosów to ważny aspekt ich pielęgnacji

Nawilżanie włosów kojarzy się przede wszystkim ze stosowaniem odżywek i masek po każdym myciu. Jednak, aby to nawilżenie utrzymać potrzebnych jest kilka innych nawyków. Jednym z najważniejszych elementów dbania o odpowiednie nawilżenie włosów jest nawadnianie całego organizmu.

Brak wody w organizmie przyczynia się do przesuszania kosmyków, natomiast odżywki nie są w stanie zapewnić oczekiwanych efektów. Po zadbaniu o zdrowy nawyk wypijania każdego dnia potrzebnej ilości wody, można zwrócić swoją uwagę na produkty nawilżające, do których zaliczają się przede wszystkim humektanty.

Stosowanie odżywek humektantowych, w niektórych przypadkach powoduje puszenie się włosów, które wynika z braku emolientów zamykających łuski włosa. Dlatego też dbając o nawilżenie włosów, w codziennej pielęgnacji powinny znajdować się maski oraz odżywki nawilżające, a także olejki naturalne, które domkną otwarte łuski i zatrzymają związaną wodę wewnątrz włosa.

Stylizacja włosów jak robić to poprawnie?

Stylizowanie włosów to nie tylko nakładanie lakieru i układanie skomplikowanych fryzur. Do stylizacji włosów należy także farbowanie i odgniatanie włosów po umyciu. Farbowanie włosów jest bardzo powszechną czynnością, której podejmuje się przeważająca większość kobiet, a nawet niejeden mężczyzna.

Decydując się na samodzielne farbowanie włosów w warunkach domowych, warto zadbać o bezpieczeństwo i odpowiednie przygotowanie poprzez zabezpieczenie skóry przed farbą. Znajomość sposobów na zmycie farby ze skóry oraz uzyskanie oczekiwanego koloru, z pewnością ułatwi cały zabieg. Stylizacja włosów po ich umyciu ma znaczenie zwłaszcza dla posiadaczek kręconych kosmyków. Zdefiniowanie loków i nadanie im odpowiedniego kształtu wymaga użycia odpowiedniego stylizatora, a także i metody stylizacyjnej, która dopasowana do typu włosów, będzie satysfakcjonująca i skuteczna.

Zdrowa dieta i produkty na włosy

Włosy, choć są martwym wytworem naskórka, stanowią odbicie ogólnego stanu zdrowia i odżywienia całego organizmu. Bogata w witaminy oraz ważne aminokwasy dieta, pozwoli osiągnąć wymarzoną długość włosów, zwiększyć ich objętość i zatrzymać nadmierne wypadanie. Dodając do swoich posiłków zdrowe tłuszcze, właściwą ilość białek i dużo warzyw oraz orzechów, efektów można spodziewać się po upływie zaledwie kilku tygodni.

Włosy bardzo potrzebują przede wszystkim żelaza i witamin z grupy B, których bardzo często brakuje w codziennej diecie. Jaja kurze, drożdże, brokuły, orzechy włoskie i ciemne kakao to produkty, które bardzo mocno wpływają na poprawę stanu włosów i przyczyniają się do większej skuteczności codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Zdrowe nawyki w kuchni to gwarancja dobrego stanu włosów i całego organizmu.

Do pielęgnacji włosów należy podejść w sposób bardzo wszechstronny. Problemy jakie stwarzają najczęściej włosy to nie tylko wynik źle dobranych kosmetyków, lecz także innych zaniedbań. Uboga dieta, odwodnienie organizmu czy niedopasowana metoda stylizacyjna to przeszkody powodujące utratę blasku i wygładzenia zarówno na włosach prostych, jak i kręconych.