Wyszukaj produkty, dolegliwość lub użytkowników

Modne kolory makijażu

Każdej przedstawicielce płci pięknej zależy na jak najlepszym wyglądzie zewnętrznym. Z tego też względu bardzo starannie dobieramy poszczególne elementy garderoby. Stawiamy także na podkreślenie naszej urody przy pomocy kosmetyków kolorowych....




Makijaż – kosmetyki oraz techniki makijażu

Makijaż to coś, co towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Począwszy od starożytnego Egiptu, podkreślanie urody było nieodłącznym elementem życia. Często także nadawano temu głębsze znaczenie, przypisując właściwości magiczne i religijne, mające odstraszać złą energię i dawać moc noszącemu. Współcześnie raczej nie postrzega się makijażu w tych kategoriach, jednak wciąż jest czymś niezwykle ważnym Dla wielu jest to forma sztuki i wyrażania swojej kreatywności.

Dla wizażystów często jest to największa pasja i wymarzony zawód. Dla reszty jest to nie tylko forma upiększania siebie, ale również coś co daje pewność siebie, pozwala wyrazić własny styl, sprawia że czujemy się przygotowani na wyzwania nadchodzącego dnia. Dlatego niezwykle ważne jest, aby znać podstawowe zasady wykonywania makijażu. Nie chodzi tutaj o konkretny wizerunek, ponieważ każdy powinien dostosować makijaż do swojej urody, ale istnieją pewne techniki, które sprawią że efekt końcowy będzie wglądać świeżo, zadbanie i profesjonalnie.

Zadbaj o cerę, czyli podstawa dobrego makijażu

Skóra jest dla makijażu jak płótno dla farb. Na suchej, poszarzałej twarzy makijaż nie będzie wyglądał dobrze. Należy zatem zadbać o odpowiednią pielęgnację. Stosuj kosmetyki, które zapewnią odpowiednia nawodnienie i nawilżenie skóry. Postaraj się również o przeciwzmarszczkowe składniki, a całość zakończ nałożeniem ochronnego kremu z filtrem UV. Postaw na składniki takie jak: kwas hialuronowy, witamina C, kofeina, żeń-szeń , zielona herbata lub retinol. Niezwykle ważny jest również demakijaż. To rzecz obowiązkowa, aby osiągnąć skórę bez niedoskonałości.

Poprawa stanu skóry i gojenie się niedoskonałości może zająć jednak dużo czasu, dlatego w trakcie warto stosować bazę pod makijaż. Wyrówna ona strukturę skóry, dzięki czemu podkład nie będzie zbierał się w porach i zmarszczkach a trądzik będzie łatwiejszy do zakrycia. Warto zwrócić uwagę na skład i jakość bazy, aby nie zapychała ona cery. Dobieramy ją również do typu skóry – tłustej, suchej, mieszanej lub z niedoskonałościami. Odpowiedni odcień również ma znaczenie. Zielony zneutralizuje zaczerwienienia, fioletowy ożywi ziemisty odcień skóry, a brzoskwiniowy nada się do cieni pod oczami i przebarwień.

Podkład to podstawa udanego makijażu

Im naturalniejszy podkład, tym lepiej. Powinien on wyglądać jak druga skóra. Ważne jest również wykończenie. Wiele kobiet preferuje to matowe, jednak może ono podkreślać zmarszczki i wyglądać nieświeżo. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rozświetlający podkład, który sprawi, że cera nabierze młodzieńczego blasku. Jeżeli jednak mamy bardzo tłustą skórę, warto zastanowić się nad pierwszą opcją, chyba że użyjemy dodatkowo matującego pudru w najbardziej potrzebnych strefach.

Kolejnym istotnym czynnikiem przy wykonaniu makijażu jest dobór odpowiedniego koloru. Skóra zabezpieczona filtrem UV nie będzie się opalać, dlatego w przypadku ciemniejszej szyi i bladej cery, należy dopasować go do reszty skóry. Ważnym elementem jest także odcień. Musimy sprawdzić, czy nasza cera ma chłodny czy ciepły ton. Dobrym pomysłem będzie zrobienie testu nadgarstka – sprawdzamy jakiego koloru są żyły po wewnętrznej stronie ręki. Jeżeli są zielone, oznacza to że mamy ciepły typ urody, jeżeli niebieskie – chłodny.

Podkreślenie oprawy oczu

Oczy to zwierciadło duszy, dlatego ich podkreślenie może całkowicie zmienić wygląd naszej twarzy. Kluczowym elementem jest z pewnością tusz do rzęs. Długie, podkręcone rzęsy otwierają oko i nadają świeżość spojrzeniu. Należy pamiętać o tym, żeby rzęsy nie były posklejane. Oczy możemy także zaakcentować przy użyciu wielu innych produktów takich jak:

  • kredka do oczu
  • eyeliner
  • cienie
  • pigmenty i brokaty

Oprócz wyglądu rzęs i powiek, niezwykle istotny jest wygląd brwi. Niesforne i za grube nie będę wyglądać estetycznie, natomiast te cienkie i przesadne wyskubane będą wyglądać karykaturalnie. Aby osiągnąć piękne brwi należy zadbać o odpowiednią depilację (przy pomocy wosku, nożyka czy pęsety), ale również pamiętać o makijażu. Brwi można zafarbować na stałe henną lub malować kredką, cieniem lub żelem do brwi. Podkreślone, wyraziste i wydepilowane brwi są kluczem do znakomitego wizerunku.

Jak poprawnie wykonać konturowanie?

Nawet jeżeli nie masz wyraźnych kości policzkowych, możesz poprawić owal twarzy z pomocą konturowania. Konturujemy obszar pod policzkami, nos, skronie, górną partię czoła oraz podbródek. Istnieje dużo metod: mamy do wyboru bronzer w pudrze, w płynie, ale do konturowania można także użyć ciemniejszego podkładu.

Najważniejszą rzeczą jest jednak odpowiednie blendowanie, czyli odpowiednie roztarcie produktu. Kosmetyk powinien wyglądać na naszej skórze jak naturalnie występujący cień. Należy także pamiętać, żeby kosmetyk nie był za ciemny. Zazwyczaj lepiej sprawdzają się produkty w chłodnej tonacji. Kolejnym elementem jest rozświetlacz, który sprawi, że cera będzie wyglądać promieniście i świeżo. Rozświetlacz nakładamy na szczyt kości policzkowych, czubek nosa, łuk kupidyna i obszar pod brwiami. Na policzki warto nałożyć także róż, matowy lub błyszczący, aby ożywić skórę. Lekko zarumieniona skóra daje naprawdę uroczy efekt.

Jak podkreślić usta odpowiednim makijażem?

Ostatnio modne stało się podkreślanie ust za pomocą konturówki. Wyjeżdżając delikatnie za ich naturalny kontur, sprawimy że będę wydawać się większe. Dla naturalnego efektu najlepsza będzie konturówka zbliżona do odcienia ust. Z kolei konturówka w czerwonym kolorze wspaniale sprawdzi się przy szmince w tym samym kolorze.

Przy mocniejszych kolorach pozwala ona namalować idealny, symetryczny kształt, bez rozmazań, co często jest widoczny w przypadku intensywnych pomadek. Na dzień idealną opcją będzie także błyszczyk, który delikatnie podkreśla wargi lub matowa szminka w płynie, która utrzyma się na ustach cały dzień. Niestraszne jej będzie jedzenie i picie, dlatego będzie idealną opcją na obiad z przyjaciółkami czy wieczorną randkę.

Analiza kolorystyczna, czyli jaki wpływ na dobry makijaż ma kolor skóry?

Warto sprawdzić odcień skóry – ciepły lub zimny. Przydaje się to nie tylko w doborze podkładu, ale przy wykonywaniu całego makijażu. Dzięki analizie kolorystycznej możemy również określić poziom nasycenia kolorów, jaki potrzebujemy. W ten sposób otrzymujemy 4 typy urody – wiosna (ciepły, intensywny), lato (chłodny, intensywny), jesień (ciepły, stonowany) i zima (chłodny, intensywny). Dzięki temu dobierzemy kosmetyki w odpowiednim kolorze oraz o odpowiednim poziomie natężenia.

Będziemy wiedzieć czy pasują nam jaskrawe, kolorowe cienie do powiek i intensywne pomadki, czy naszą urodą podkreślą raczej stonowane róże i chłodne szarości. Cera przyozdobiona odpowiednimi kolorami będzie wyglądać zdrowo i promiennie. Podobne zasady warto stosować także w dobieraniu stylizacji, aby makijaż i ciuchy idealnie się komponowały.