• Zolpic

Ocena Ogólna

Raczej nie pomaga Oceniło 1 osób w tym 0 pomogło a 1 nie pomogło
Dodany przez: @waski7

Lek

Zolpic | Bezsenność

: Polpharma : tabletki : 20 : Tak
Preparat nasenny i uspokajający. Jego substancją czynną jest zolpidem, czyli lek o działaniu nasennym i uspokajającym .Wykazuje on szybkie działanie nasenne: ułatwia zasypianie, wydłuża całkowity czas trwania snu, poprawia jego jakość, zmniejsza liczbę i czas trwania wybudzeń nocnych. Lek stosowany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności.

Pełny opis

Zalecane Dawkowanie

Dorośli: 10 mg 1 raz na dobę, bezpośrednio przed snem. Nie wolno przyjmować kolejnej dawki tej samej nocy. Dawka maksymalna wynosi 10 mg na dobę. U osób w podeszłym wieku, osłabionych zalecana dawka wynosi 5 mg na dobę. U osób z niewydolnością wątroby stosowanie preparatu należy rozpoczynać od dawki 5 mg na dobę. W przypadku niewystarczającej skuteczności, u osób do 65. roku życia i w dobrym stanie ogólnym, lekarz może zwiększyć dawkę do 10 mg na dobę. Preparat można stosować przez kilka dni, do 2 tygodni. Podobnie jak innych leków nasennych,...

Pełny opis

Skład

Nazwa Ilość Podobne
Zolpidem 10 mg (miligram)

Opinie użytkowników dla Zolpic w leczeniu Bezsenność

Dodaj Opinię
47%

Dobry choc krótki | Bezsenność

Hmmm... Dobry lek, bo jednak działa. Problem jest jednak taka, że działa dość krótko i uzależnia. Co więcej, po paru godzinach i tak mam pobudkę w nocy, więc sam nie wiem.