• Daivobet

Ocena Ogólna

Raczej pomaga Oceniło 1 osób w tym 1 pomogło a 0 nie pomogło
Dodany przez: @niko34

Lek

Daivobet | Przyłuszczyca Łuszczyca

: LEO Pharmaceutical : żel : 1 : Tak
Lek Daivobet żel stosuje się w miejscowym leczeniu łuszczycy owłosionej skóry głowy u dorosłych oraz łuszczycy plackowatej (psoriasis vulgaris) o przebiegu łagodnym do umiarkowanego u dorosłych, umiejscowionej na skórze ciała, innej niż owłosiona skóra głowy. Łuszczyca jest spowodowana przez zbyt szybki rozrost komórek skóry. Powoduje to zaczerwienienie, złuszczenie i zgrubienie skóry. Daivobet żel zawiera kalcypotriol i betametazon. Kalcypotriol pomaga przywrócić prawidłowe tempo wzrostu komórek skóry, a betametazon działa przeciwzapalnie.

Pełny opis

Zalecane Dawkowanie

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Leczenie trwa do 4 tygodni. Nie należy przekraczać 100 g maści na tydzień. Uwaga! Po każdym użyciu preparatu należy dokładnie umyć ręce, aby uniknąć przypadkowego kontaktu ze skórą twarzy. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować...

Pełny opis

Skład

Nazwa Ilość Podobne
Kalcypotriol
Betamethasone Dipropionate

Opinie użytkowników dla Daivobet w leczeniu Przyłuszczyca Łuszczyca

Dodaj Opinię
60%

Pochodna witaminy d | Łuszczyca

Produkt drogi ale wydajny. Trzeba go dość długo stosować żeby były efekty. Ja smarowałem nim skórę nóg, efekty było widać dopiero po 2 tygodniach stosowania. Trzeba cierpliwości żeby zadziałało. Nie można przerywać leczenia aż do zaleczenia i potem jeszcze trochę profilaktycznie. Uważam że nie należy się bać tego leku.

1 dziennie przez 2 tyg. potem 3x w tygodniu