Dorośli:
W monoterapii lub leczeniu skojarzonym z innymi doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi początkowo zwykle 500 mg 1 raz na dobę, z wieczornym posiłkiem. Po 10–15 dniach lekarz dostosuje dawkowanie na podstawie wyników oznaczeń stężenia glukozy we krwi. Powolne zwiększanie dawki (zwykle o 500 mg w odstępach 10–15 dniowych) może zapobiegać wystąpieniu działań niepożądanych ze strony układu pokarmowego. Dawka maksymalna wynosi 2 g na dobę. Jeżeli stosowanie dawki maksymalnej 1 raz na dobę nie zapewnia odpowiedniej kontroli stężenia glukozy lekarz może zalecić zamianę dawkowania leku (przyjmowanie 1 g 2 razy na dobę, z posiłkiem) lub zmianę leku na postać o natychmiastowym uwalnianiu w maksymalnej dawce 3 g na dobę. U chorych leczonych wcześniej metforminą dawka początkowa preparatu powinna być równoważna z dawką dobową metforminy o natychmiastowym uwalnianiu. Lekarz może także zalecić preparat w celu zastąpienia innych dotychczas stosowanych doustnych leków przeciwcukrzycowych. Należy wówczas, zgodnie z zaleceniami lekarza, odstawić poprzednio stosowany lek i zastosować metforminę. Należy postępować ściśle według zaleceń lekarza.
W leczeniu skojarzonym z insuliną zwykle 500 mg 1 raz na dobę. Lekarz dostosuje dawkę insuliny na podstawie wyników badań stężenia glukozy we krwi.
U osób w podeszłym wieku lekarz ustali dawkę na podstawie parametrów czynności nerek. W tej grupie wiekowej konieczna jest regularna kontrola czynności nerek.