• Cinie

Ocena Ogólna

Raczej nie pomaga Oceniło 1 osób w tym 0 pomogło a 1 nie pomogło
Dodany przez: @karol

Lek

Cinie | Migrena z aurą

: Zentiva : tabletki : 2 : Tak
Lek stosuje się w przypadku doraźnego leczenia napadów migreny w postaci zwykłej oraz z aurą. Preparat przeznaczony do stosowania dla osób powyżej 18 roku życia. Leczenie nim jest wskazane u osób zmagającym się z uciążliwymi napadami migreny z aurą lub bez. Przyczyną migreny jest rozszerzanie się naczyń odchodzących tętnicy szyjnej, przewodzących krew do tkanek oraz opon mózgowych.Preparat wywołuje skurcz naczyń, hamuje również aktywność nerwu trójdzielnego, przeciwdziałając atakom migreny.

Pełny opis

Zalecane Dawkowanie

Lek mogą stosować doustnie dorośli w wieku 18-65 lat. Jednorazowa dawka wynosi 50 mg, niektórzy pacjenci mogą wymagać dawki 100 mg. Lek przyjmuje się jak najszybciej po wystąpieniu objawów migreny (podany później podczas napadu migrenowego również jest skuteczny). Przy ponownym wystąpieniu bólu lek można podać ponownie (1 lub 2 dawki w ciągu 24 h), lecz z zachowaniem co najmniej 2 h przerwy między dawkami i zastosowania w tym czasie nie więcej niż 300 mg leku. W razie braku reakcji na pierwszą dawkę, nie podawać następnej dawki podczas tego samego...

Pełny opis

Skład

Nazwa Ilość Podobne
Sumatryptan 50 mg (miligram)

Opinie użytkowników dla Cinie w leczeniu Migrena z aurą

Dodaj Opinię
49%

Coś za coś | Migrena z aurą

Stosowałam kiedyś ten lek (przed moim obecnym) i mam mieszane uczucia. Ból głowy faktycznie przechodził, ale myślałam że to już mój koniec. Było mi słabo, ciśnienie na leciało na łeb na szyję i mogłam iść spać.