• Amaryl 4

Ocena Ogólna

Raczej pomaga Oceniło 2 osób w tym 2 pomogło a 0 nie pomogło
Dodany przez: @waski7

Lek

Amaryl 4 | Cukrzyca

: Sanofi-aventis : tabletki : 30 : Tak
Doustny preparat przeciwcukrzycowy, zmniejszający stężenie glukozy we krwi (lek hipoglikemizujący), stymuluje uwalnianie insuliny. Jego substancją czynną jest glimepiryd. Preparat stosowany leczeniu cukrzycy typu 2, gdy metody niefarmakologiczne (dieta, ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) nie są wystarczająco skuteczne. Lek może być stosowany w monoterapii lub w skojarzeniu z metforminą lub insuliną.

Pełny opis

Zalecane Dawkowanie

Dawkowanie zależy od wyników oznaczeń stężenia glukozy we krwi i w moczu. Początkowo 1 mg na dobę; jeżeli nie uzyska się odpowiedniej kontroli glikemii, lekarz zaleci dalsze zwiększanie dawki w odstępach 1–2 tygodniowych do dawki zapewniającej skuteczną kontrolę stężenia glukozy we krwi (2, 3 lub 4 mg na dobę). Dawka większa niż 4 mg/dobę tylko w wyjątkowych przypadkach prowadzi do dalszego zwiększenia skuteczności. Dawka maksymalna wynosi 6 mg na dobę. Preparat należy przyjmować 1 raz na dobę, najlepiej bezpośrednio przed śniadaniem lub w trakcie...

Pełny opis

Skład

Nazwa Ilość Podobne
Glimepiryd 4 mg (miligram)

Opinie użytkowników dla Amaryl 4 w leczeniu Cukrzyca

Dodaj Opinię
100%

Wielki plus | Cukrzyca

Dla mnie jest ok. Przynajmniej nie mam wielkich skutków ubocznych. problemy ze wzorkiem to miałam jak nie brałam żadnych leków. Plus za cenę, bo inaczej się leczy lekami poniżej 20 zł :)

66%

Trudno powiedzieć | Cukrzyca

Lek na pewno działa o czym świadczą chociażby częste objawy uboczne (np. problemy ze wzorkiem). Związane jest to ze zmieniającym się stężeniem cukru we krwi.