Złoto kojarzymy z bogactwem, kosztownościami, biżuterią, pieniądzem, ekonomią, metalurgią... Tymczasem ma ono również bardzo korzystne właściwości prozdrowotne. Przykładem jest Ormus.

Ormus (orme), określany bywa "eliksirem bogów". To biały proszek złota, pozyskiwany m.in. z soli Morza Martwego. Choć nie jest typowym lekarstwem, bardzo dobrze oddziałuje na ludzki organizm, poprawia jego funkcjonowanie i pozwala radzić sobie ze szkodliwymi substancjami.

Co to jest Ormus?

Ormus to tak naprawdę monoatomowe złoto, czyli mikrocząsteczki złota, które mogą być mieszane z wieloma innymi substancjami mineralnymi, takimi jak: srebro, bor czy pył wulkaniczny. Znany i stosowany był już w starożytności, np. w Mezopotamii oraz Egipcie, gdzie doceniano jego wielce korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Obecnie trwają naukowe badania nad Ormusem, który, jak się okazuje, pomaga w uprawach rolnych, a także pozytywnie oddziałuje na ludzki organizm; może na przykład zastąpić niektóre witaminy. Dzięki niemu człowiek może zdrowiej się poczuć i lepiej funkcjonować, fizycznie oraz psychicznie.

Więcej na ten temat przeczytać można na stronie: https://ormus-online.pl/.

Jakie opinie na temat działania Ormus mają naukowcy?

Naukowe opinie o Ormus okazują się bardzo pozytywne.

Badania Instytut AlphaLearnig w Szwajcarii wskazują, iż Ormus poprawia równowagę mózgu i zdolność uczenia się. Równoważy bowiem lewą i prawą półkulę mózgu. Stosujący złoto monoatomowe ludzie stają się dzięki temu zarówno inteligentniejsi, kreatywniejsi, jak i bardziej spokojni - a to dlatego, że zwiększeniu ulega amplituda fal mózgowych alfa.

Ormus może więc stanowić pomoc dla osób zmagających się z zaburzeniami równowagi, dysleksją, ADHD i ADD (zaburzenie koncentracji), a nawet z autyzmem. Wydaje się być alternatywą dla leków, stosowanie których w dłuższej perspektywie czasowej może okazać się niebezpieczne. Naukowcy stwierdzili również, że Ormus działa bardzo szybko i kumuluje się, dzięki czemu pozytywne efekty jego przyjmowania da się zaobserwować niemal natychmiast.

Złoto monoatomowe redukuje także stres, pozwala oczyścić umysł z negatywnych emocji.

Ormus - jakie właściwości?

Są jeszcze inne właściwości Ormus.

Obok wspomnianej wyżej poprawy funkcjonowania mózgu i redukcji stresu, Ormus dosłownie wydłuża ludzkie życie. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że pozytywnie oddziałuje na łańcuch DNA, "naprawiając" jego uszkodzenia i spowalniając naturalny proces starzenia się komórek.

Dzięki swoim właściwościom złoto monoatomowe wspomaga nasz układ odpornościowy, by lepiej radził sobie z chorobami, w tym nowotworowymi (samo w sobie jednak nie leczy; jest tylko substancją wspomagającą).

Ormus pomaga również oczyścić organizm ze szkodliwych substancji, takich jak cytokiny, peptydy czy mRNA. Powoduje zmniejszenie stanu zapalnego. Przy tym Ormus nie jest toksyczny; badanie nie wykazały, by jego wpływ na ludzkie zdrowie był szkodliwy.

Ze złotem monoatomowym wiąże się jeszcze wiele tajemnic, nadania naukowe nad nim trwają. Przypuszcza się jednak, iż jego główną właściwością jest poprawianie relacji umysł-organizm, dzięki czemu przyspiesza proces leczenia chorób.

Ormus właściwości