Odchudzanie bardzo często jest dla nas długotrwałym i bardzo wymagającym procesem, który nie zawsze przynosi nam tak dobre rezultaty, jakich byśmy sobie tego życzyli. Dlatego tak istotne jest, aby podtrzymywać w sobie wewnętrzną motywację. Dla wielu osób odchudzanie oznacza szereg wyrzeczeń oraz ciężką pracę nie tylko poprzez właściwą dietę, ale i aktywność fizyczną. 

Z tego też względu, osoby będące na diecie często decydują się na to, aby swoją dietę uzupełnić o różnego rodzaju suplementy diety. Tym bardziej, że w mediach ciągle słyszymy o tym, jak niesamowite mają one działanie i jak mogą nas wspomóc w tej niełatwej walce z nadprogramowymi kilogramami. Oczywiście, najwięcej osób decyduje się na testowanie takich produktów w sezonie wiosennym, aby wyszczuplić swoją sylwetkę po zimie i przygotować się na sezon letni.

Jak działają takie suplementy?

Oczywiście, nie są to magiczne substancje, które zaczną spalać duże ilości kalorii za nas. Mogą one jednak w jakiś sposób stymulować nasz organizm od wewnątrz, aby łatwiej było wytrwać nam na restrykcyjnej diecie redukcyjnej, zmniejszyć łaknienie lub też zintensyfikować spalanie tłuszczu. Dzięki nim rezultaty mogą być znacznie szybciej obserwowalne, co też pozytywnie wpływa na naszą wewnętrzną motywację. 

Suplementy naturalnego pochodzenia

Obecnie, ogromne zainteresowanie związane jest z suplementami diety naturalnego pochodzenia. Są one całkowicie bezpieczne i warte przetestowania. Jednakże, za pewne każdy, kto chociaż raz zainteresował się tym tematem szybko spostrzegł, że na rynku można znaleźć prawdziwe zatrzęsienie takich produktów. Decydując się na kurację z ich wykorzystaniem pamiętajmy, że nie mogą one zastąpić przemyślanej, zbilansowanej diety. Jak wybrać taki produkt, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom?

Suplementy zawierające L-karnitynę

Jest to często stosowany suplement, którego zadaniem jest przyspieszenie procesów spalania tłuszczu w organizmie. Jednocześnie, przyjmowanie odpowiedniej dawki l-karnityny powinno skutecznie zmniejszyć nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Docelowo, substancja ta jest dedykowana sportowcom oraz osobom, które wcielają w życie intensywne treningi różnych dyscyplin sportowych. 

Jest ona wytwarzana w ludzkim organizmie, a także można przyjmować ją wraz z pożywieniem, a więc możliwa jest też jej suplementacja. Jej zadaniem jest zintensyfikowanie procesów spalania kwasów tłuszczowych, metabolizuje więc lipidy, a także przyspiesza spalanie węglowodanów. Dlatego też odpowiednia ilość tej substancji pozwala spalać nam nadmiarowe kilogramy. 

Co więcej, l-karnityna jest substancją nieszkodliwą, więc spokojnie można takie suplementy przyjmować, aby zwiększać efektywność odchudzania.

Kiedy sensownym rozwiązaniem jest przyjmowanie suplementów z chromem?

Chrom jest bardzo popularnym suplementem diety na odchudzanie. Powszechnie jest znany z tego, że zmniejsza odczuwanie łaknienia, w szczególności zmniejsza chęć sięgania po słodycze. Ten mikroelement w naszym organizmie pełni dwie bardzo ważne funkcje, które mają wpływ na naszą masę ciała. Po pierwsze, chrom wspomaga utrzymanie właściwego poziomu cukru we krwi. 

Drugą ważną funkcją jest to, że reguluje gospodarkę lipidową w organizmie. Wybierając suplementy diety z chromem powinniśmy sprawdzać, w jakiej formie jest on oferowany, gdyż chrom nieorganiczny ma bardzo niską przyswajalność, a co za tym idzie jego stosowanie może okazać się nieskuteczne.

Błonnik na odchudzanie? Zdecydowanie tak!

Bardzo często zastanawiamy się, czy błonnik można uznać za coś, co pomaga nam schudnąć. Jak najbardziej! Ilość przyjmowanego błonnika możemy zwiększać jedząc odpowiednie produkty, ale też przyjmując błonnik w tabletkach- na przykład odpowiednio przed posiłkiem popijać go sporą ilością wody, aby miał czas na spęcznienie. 

Kiedy błonnik spęcznieje - od razu odczuwa się uczucie sytości, nie trzeba więc zjadać dużych porcji w ciągu dnia, zmniejsza się apetyt na podjadanie, a co za tym idzie skutecznie możemy zredukować ilość przyjmowanych w ciągu dnia kalorii, co ma ogromne znaczenie dla osób będących na diecie redukcyjnej. Warto wiedzieć o tym, że błonnik nie jest wchłaniany przez nasz układ pokarmowy, nie zostaje także poddany procesom trawiennym. Jego zadaniem jest regulowanie pracy układu pokarmowego i zwiększenie wchłanialności substancji przyjmowanych wraz z pożywieniem.

Zastosowanie kwasu HCA

Suplementy diety, które zawierają w sobie kwas HCA przede wszystkim pozwalają zmniejszyć apetyt. Częściej czujemy sytość, przez to możemy ograniczyć ilość kalorii, jaką przyjmujemy w ciągu dnia. Kwas hydroksycytrynowy jest substancją bezpieczną i dobrze tolerowaną przez organizm. Ma też przyspieszać spalanie tłuszczów w naszym organizmie, a dzięki temu odchudzanie może być znacznie bardziej efektywne. Z pewnością, suplementy, które zawierają tę substancję w swoim składzie również są warte naszej uwagi.