Bujne i lśniące włosy dodają nam atrakcyjności. Niestety, nie każdy może poszczycić się gęstymi kosmykami. Jeżeli mamy problem z nadmierną ich utratą, dobrze byłoby poznać sposoby, które pomogą nam zagęścić włosy. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. 

Najlepsze rezultaty ma szansę przynieść równoległe stosowanie kilku różnych metod zagęszczających włosy.

Zastosuj delikatny szampon

Częstym błędem osób, które marzą o gęstych włosach jest stosowanie nieodpowiednich szamponów. Bardzo często posiadają one w swoich składach substancje, które charakteryzują się bardzo silnymi właściwościami oczyszczającymi. Niestety, używanie takich kosmetyków mija się z celem. 

Silne detergenty podrażniają bowiem skórę głowy, doprowadzając do przesuszenia. Jak zaś powszechnie wiadomo, im gorsza kondycja skalpu, tym większe prawdopodobieństwo nadmiernej utraty kosmyków. 

Jeżeli zależy nam na tym, aby zagęścić włosy, musimy zainwestować w delikatny szampon.

Taki kosmetyk również powinien posiadać w swoim składzie substancje wzmacniające cebulki, ale nie będzie zawierał silnych detergentów. Jakich składników warto więc w nim szukać? Przede wszystkim ekstraktu z amli, który zadziała oczyszczająco. Cebulki wzmocni zaś wyciąg z pokrzywy zwyczajnej oraz ze skrzypu polnego. 

Postaw na wcierki

W zagęszczeniu włosów pomóc mogą także wcierki. To jedne z najpopularniejszych preparatów kosmetycznych dla osób, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Jeżeli chcemy zagęścić kosmyki, wcierkę należy wybrać bardzo starannie. Dobrze byłoby, aby posiadała ona skład oparty na naturalnych substancjach

Poszukujmy w niej olejów, wyciągów oraz ekstraktów roślinnych. Wśród składników, które zasługują na uwagę wyróżnić należy ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, olej z kiełków pszenicy czy olejek łopianowy. Wcierki, aby miały szansę zadziałać powinny być stosowanie codziennie. Najlepiej, jeżeli będziemy wcierać je w skalp wykonując kilkuminutowy masaż. 

Wypróbuj masaże skóry głowy

W zagęszczeniu włosów pomocne mogą okazać się również masaże. Do ich wykonania z powodzeniem można użyć specjalnych masażerów, które zakupimy w drogeriach. Doskonałym pomysłem będzie również masaż przy użyciu szczotki do włosów. Równie dobrze masaż może zostać wykonany przy pomocy dłoni. To, czym wykonamy masaż skalpu nie ma większego znaczenia. Najistotniejsza jest systematyczność. Masaż najlepiej wykonywać codziennie, przez około pięć minut. 

A może peelingi na zagęszczenie włosów??

Jeżeli mamy problem z nadmiernie wypadającymi włosami, doskonale byłoby zatroszczyć się o kondycję naszego skalpu. Wówczas kosmyki nie będą tak szybko wypadać, a my będziemy mogli cieszyć się bujną fryzurą. 

Z powodzeniem można wykorzystywać drogeryjne jak i domowe peelingi. Podobnie jak w przypadku masaży, najważniejsza jest regularność. Peeling najlepiej wykonywać tuż po umyciu skóry głowy szamponem. Jak zaś przygotować najprostszy peeling w domu? Z fusów kawy! Dla zwiększenia rezultatów, fusy kawowe warto wymieszać z kilkoma kroplami olejku łopianowego lub rycynowego. 

Zadbaj o odpowiednią dietę i suplementację

Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak zagęścić swoje włosy, powinien przyjrzeć się swojej codziennej diecie. Dla dobra włosów należy wyeliminować z niej żywność o wysokim stopniu przetworzenia. Mowa tu przede wszystkim o produktach typu fast food, a także o daniach bogatych w rafinowany tłuszcz, cukier czy sól. Zamiast tego należy spożywać dużą ilość owoców oraz warzyw. Najbardziej pomogą warzywa zielone, które zawierają mnóstwo chlorofilu.  

Warto wspomóc się także suplementacją. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć swojemu organizmowi wszelkich niezbędnych witamin i minerałów. Aby nasze włosy były gęste, dobrze byłoby więc zażywać cynk, biotynę oraz selen. Oczywiście należy pamiętać o robieniu przerw. Jeśli nie wiemy, czy cierpimy na niedobór tych składników, można oznaczyć ich poziom w swojej krwi. 

Kiedy pojawią się rezultaty?

Każdy, kto stosuje jakieś metody walki z nadmierną utratą włosów chciałby, aby efekty tej walki pojawiły się jak najszybciej. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość. Rezultaty nie będą miały szansy pojawić się od razu. 

Przeważnie ujrzymy je po około trzech tygodniach regularnego stosowania wybranych metod. Najlepsze rezultaty pojawią się wówczas, gdy równolegle zastosujemy kilka metod walki z nadmierną utratą kosmyków.  Sposobów na zagęszczenie włosów jest całkiem sporo. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie wymagają regularności. Jednorazowe umycie włosów szamponem przeciwko wypadaniu włosów na niewiele się zda. Jeśli zależy nam na gęstych włosach, dobrze byłoby regularnie wykonywać masaże, stosować wcierki, a także zadbać o odpowiednią dietę.