Pozbywanie się zbędnych kilogramów to w ostatnich czasach temat, który interesuje wiele osób. Świadomość człowieka odnośnie nadwagi, otyłości jest coraz większa. Wiele osób postanawia porzucić więc swoje złe nawyki żywieniowe na rzecz zdrowego odżywiania, które będzie pomocne przy chudnięciu. Czy w każdym wieku chudnięcie jest łatwe? Nie. Im dana osoba jest starsza, tym będzie jej trudniej. W szczególności dla osób po 40 roku życia. Jak skutecznie schudnąć po 40, aby móc cieszyć się piękną sylwetką?

Pełnowartościowe posiłki - sprawdź zapotrzebowanie Twojego organizmu

  Organizm po 40 roku życia ma mniejsze zapotrzebowanie na kalorie. Metabolizm jest powolniejszy. Należy o tym pamiętać planując swoje posiłki. Zawsze należy pamiętać o tym, aby każdy posiłek był pełnowartościowy. Należy stawiać na pokarmy, jakie znajdują się u podstaw piramidy żywieniowej. Zrezygnujmy z białej pszenicy na rzecz żyta. Białe makarony, kasze, ryże powinny pójść do śmietnika. 

Tak samo jak pieczywo pszenne, które jest tanie, ale ma zbyt dużą wartość kaloryczną. Ciemne pieczyw, kasze, makarony to najlepsza propozycja dla wszystkich osób, które chcą skutecznie zrzucić nadwagę. Szkodliwym czynnikiem jest również gluten, który powoduje zbytni przyrost wagi. Warto również go uwzględnić (a raczej go wyrzucić!) ze swojego codziennego menu. Źle zbilansowana dieta nie będzie działała na naszą korzyść. W przypadku problemów z zaplanowaniem odpowiedniego planu żywieniowego należy skorzystać z pomocy specjalisty.


Dieta cud po 40stce- czy istnieje?

Niezależnie od tego, czy ma się lat 40, czy też mniej lub znacznie więcej - nie istnieje coś takiego jak cudowna dieta.

Żadna dieta - cud nie pomoże nikomu schudnąć. Wręcz przeciwnie może zaszkodzić organizmowi powodując rujnowanie zdrowia. Jeżeli ktoś planuje schudnąć, to powinien podejść do tematu w rozsądny sposób. Nikt na pewno nie przytył 10 kilogramów ponad miarę w jeden dzień. Nikt też nie zrzuci takiej wagi w kilka dni. 

Tylko systematyczne podejście do odchudzania sprawi, że uda nam się pozbyć zbędnej tkanki tłuszczowej. Ktoś kiedyś powiedział, że aby schudnąć należy...jeść. Przy czym należy zwracać uwagę na to co się spożywa, dzięki czemu waga sama będzie się zmniejszać w dół. Osoby inwestujące w drakońską dietę zaszkodzą sobie i spowodują występowanie złego samopoczucia.


Czas na efekty...

  Na początku drogi wiele osób wykonuje swoje pomiary. Waga, obwody - może cyfry nie będą zadowalające, ale będą potrzebne Dzięki temu, że poznamy "stan" sprzed odchudzania, będziemy wiedzieć, czy czynimy jakiekolwiek postępy. Nie spodziewajmy się efektów po pierwszym dniu zdrowej diety. Tak naprawdę jakiekolwiek efekty mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach. Na początku swojej drogi i walko o lepsze "ja" ustalmy sobie, że ponowne efekty będziemy sprawdzać po 3 tygodniach, miesiącu. Codzienne sprawdzanie, czy już coś ruszyło może doprowadzić do ogromnego zniechęcenia, a przecież nie o to chodzi w tym wszystkim. Im rzadziej będziemy sprawdzać postępy, tym większa pewność, że na pewno nas one ucieszą.


Aktywność fizyczna przy odchudzaniu

  Zdrowa kuchnia to 70% sukcesu. Aktywność sportowa to reszta, dzięki której można cieszyć się z pięknej, odmienionej sylwetki. Nawet, jeżeli ktoś długo pracuje i po przyjściu do domu nie ma chęci na aktywność - nie powinien zalegać na kanapie z pilotem w jednej ręce i chipsami w drugiej. 

Chcesz pooglądać telewizor? Dobrze. Jednak zamiast na kanapę wskakuj na rower stacjonarny, orbitrek, bieżnię, wioślarza i ruszaj się. Połączysz przyjemne z ...przyjemnym. Wszyscy bardzo szybko przekonują się, że dodatkowa aktywność fizyczna jest czymś naprawdę przyjemnym. Ruch pozwala na wyzwolenie endorfin. Czujemy się zmęczeni, ale gdyby zaistniała potrzeba, to pokonalibyśmy taki sam dystans ponownie.

Zamiast urządzeń sportowych stacjonarnych, można wykonać trening fitness przy pomocy maty, ciężarków i innych urządzeń. W sieci bez problemu znaleźć można wiele treningów, które udostępniane są za darmo. Znani trenerzy personalni wydają swoje płyty z treningami, które można zakupić w niskiej cenie. Warto wykorzystać możliwości, jakie w dzisiejszych czasach daje rynek.


Regularne jedzenie jest bardzo istotne

  Tylko regularne jedzenie sprawi, że w końcu nadprogramowe kilogramy zaczną znikać zabierając ze sobą tłuszcz. Osoba planująca schudnąć musi postarać się zaplanować posiłki o wyznaczonych godzinach. NIE można pomijać żadnego z posiłków. Głodówka nie jest dobrym wyjściem. Szybka utrata wagi spowoduje występowanie efektu jo-jo. Jedzmy mniej, ale częściej, dzięki czemu uda nam się osiągnąć zaplanowany cel.

  Te kilka podstawowych zasad sprawi, że wszystkim osobom po 40 roku życia uda się schudnąć. Na początku nie będzie łatwo. Z czasem jednak zaczniemy zauważać u siebie kolejne postępy, które spowodują, że schudnięcie nie będzie nam się już jawiło w czarnych barwach. Wszystko można osiągnąć, jeżeli się tylko chce.