Każda dziewczyna marzy o długich, pięknych i gęstych włosach.  Niestety bardzo często włosy nie chcą rosnąć, łamią się i wykruszają. Są  jednak skuteczne preparaty, jak również i domowe skuteczne sposoby,  które z pewnością pozwolą na przyspieszenie porostu włosów jak również i  polepszenie ich ogólnej kondycji. 

Przyczyny wypadania i wolnego porostu włosów

Bardzo często niewłaściwa pielęgnacja włosów wpływa na ich wypadanie, bądź  hamuje ich wzrost. Inne czynniki, które mogą powodować wypadanie to  stres, zbyt wysoka temperatura, jak również niewłaściwe  eksperymentowanie z fryzurą czy kolorem. Niestety często chcąc  zaoszczędzić pieniądze decydujemy się na eksperymentowanie z włosami w  domowym zaciszu, ale bardzo często prowadzi to do zniszczenia ich  cebulek, w efekcie czego włosy stają się osłabione, przestają rosnąć i  wypadają. 

Czasami włosy przestają rosnąć gdyż brakuje nam  witamin, nieprawidłowo się odżywiamy, w konsekwencji odbija się to na  naszych włosach, jak również i skórze. Prawidłowo zbilansowana dieta w  znaczny sposób wpływa na prawidłowy wzrost i wygląd naszych włosów.  

Niewłaściwie prowadzona dieta może nie tylko znacznie obniżyć poziom  wzrostu włosów, ale również ich gęstość.

Mimo, że wydaje się iż włosów  na głowie jest wciąż tyle samo, to jednak ich kondycja jest znacznie  pogorszona. 

Jak pielęgnować włosy, aby szybciej rosły?

Odpowiednia  i systematyczna pielęgnacja włosów, to podstawa do tego, aby włosy  rosły szybko i były w dobrej kondycji.

Należy zacząć od prawidłowego  nawilżenia włosów, wysuszone będą się łamać i wypadać. Regularne  nakładanie masek, odżywek, czy systematyczne olejowanie pozwoli w  znaczny sposób wpłynąć na poziom nawilżenia naszych włosów. Należy w  codziennej pielęgnacji unikać mocnego wycierania włosów po kąpieli, a  następnie suszenia ich ciepłym powietrzem. Należy także zrezygnować z  prostowania włosów, a w ostateczności używać dobrych i sprawdzonych  produktów termoochronnych. 

Warto zaopatrzyć się w specjalne  kosmetyki, które w swoim składzie zawierają cenne składniki powodujące  przyspieszenie wzrostu włosów. Dostępne są różnego rodzaju maski,  odżywki szampony czy ampułki. Regularne ich używanie pozwoli na  uzyskanie efektów, jednak warto pamiętać, że nie pojawią się już  następnego dnia. Na widoczne rezultaty zazwyczaj należy poczekać od 2-3  miesięcy.

Jaka powinna być dieta przyspieszająca porost włosów?

Włosy  powinniśmy pielęgnować nie tylko na zewnątrz ale również od środka.  

Zbilansowana dieta bogata w witaminy, minerały i składniki odżywcze  pomoże w utrzymaniu prawidłowego wyglądu włosów. Dieta powinna być  bogata przede wszystkim w witaminy z grupy B, C, jak również i E. Nie  może take zabraknąć takich składników jak krzem, żelazo, wapń czy  białko. Odpowiednie witaminy znajdziemy w suplementach diety, które są  dostępne we wszystkich aptekach. Jednak nie tylko w tabletkach  znajdziemy te witaminy. Jedząc codziennie odpowiednie porcje świeżych  warzyw, owoców, jak również ryby, nabiał czy pestki dyni, dostarczymy  naszemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów.

Ważnym  elementem jest także wypijanie codziennie odpowiedniej ilości wody,  która pomoże nam w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia kosmyków  włosowych. Najlepiej sprawdzi się tutaj woda niegazowana, a nie żadne  napoje słodzone. Oprócz tego możemy wypijać napary ziołowe np. z  pokrzywy czy skrzypu polnego, które mają cenne właściwości wzmacniające i  przyspieszające porost włosów. 

Jak stosować wcierki na włosy?

Bardzo  skuteczną metodą walki z wypadaniem włosów, jak również ich wzrostem są  wcierki. Są to ziołowe płyny które wcieramy w skórę głowy. Kupując  wcierkę należy zwrócić uwagę na ich skład, niektóre mają w swoim  składzie alkohol, który niestety wysusza skórę głowy i w efekcie może  przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Wcierka powinna zawierać  takie składniki jak skrzyp polny, olejek z mięty pieprzowej czy kofeinę,  które skutecznie będą pobudzały skórę głowy i cebulki włosów do  wzrostu, a także znacząco je wzmocnią. Wcierki najlepiej sprawdzą się,  kiedy zostaną połączone z 4-5 minutowym masażem skóry głowy, który  dodatkowo wzmocni jej działanie. 

Ważna jest tutaj przede  wszystkim systematyczność i wytrwałość. Dobrze dobrana wcierka z  odpowiednimi składnikami w połączeniu z masażem skóry głowy może dać  naprawdę spektakularne efekty.

Domowe sposoby na szybszy porost włosów

Oprócz  suplementów z apteki, istnieje wiele domowych i sprawdzonych sposobów  na porost włosów. Jednym z nich będzie ich olejowanie, które zmiękczy i  nawilży włosy, a odpowiednio dobrany olej pobudzi ich cebulki do  wzrostu. Peeling skóry głowy, można w tym celu wykorzystać mieloną kawę,  zawiera ona kofeinę, która świetnie działa na cebulki włosów. Inne  metody jak masaż, olejowanie, maski z naturalnych składników np.  drożdże, też przyniosą oczekiwane efekty, jednak wszystko zależy od  naszej systematyczności.